Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Junior Moraes a marcat golul 300 din actualul sezon

Junior Moraes a marcat golul 300 din actualul sezon

01 Noi 2010   •   00:00
Sursa foto: /Intact Images

Fotbalistul echipei Gloria Bistriţa, Junior Moraes, a marcat, duminică, în meciul câştigat în faţa Stelei, scor 1-0, în etapa a 13-a a Ligii I, golul cu numărul 300 al actualei ediţii de campionat.

Jucătorul brazilian a înscris în minutul 6 din penalty, după un fault comis de Bonfim asupra lui Ciprian Petre. A fost prima victorie a Gloriei Bistriţa în faţa Stelei după o pauză de 3 ani!

Golul 200 al sezonului 2010/11 din Liga I a fost marcat de fundaşul formaţiei Oţelul Galaţi, Cristian Sîrghi, în meciul câştigat de formaţia sa pe teren propriu, cu scorul de 1-0, tot în faţa Stelei, în etapa a 9-a, în timp ce al 100-lea gol a fost reuşit de jucătorul formaţiei FCM Tg. Mureş, Borislav Topici, în propria poartă, în partida cu Dinamo, scor 2-6, din etapa a 5-a.