Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: FC Voluntari - Dinamo 1-3

Liga 1: FC Voluntari - Dinamo 1-3

01 Dec 2015   •   08:43

Dinamo Bucureşti a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (2-0), luni, într-un meci disputat, în mod paradoxal, în deplasare, pe Stadionul Dinamo, în etapa a 19-a Ligii I de fotbal.

Dinamo a deschis scorul după doar 36 de secunde de joc, prin camerunezul Eddy Gnohere, însă ilfovenii au avut un gol perfect valabil anulat de arbitru în minutul 30, Andrei Chivulete considerând că Adrian Bălan a faultat în atac. Dinamo şi-a mărit avantajul înainte de pauză, prin Steliano Filip (42), al treilea gol fiind marcat de Paul Anton, cu un şut superb sub transversală (60). Golul echipei antrenate de Gigi Mulţescu a fost reuşit de fundaşul croat Hrvoje Spahija (65).

FC Voluntari a pierdut primul meci din ultimele cinci jucate acasă.

Dinamo are trei victorii consecutive.

FC Voluntari - Dinamo Bucureşti 1-3 (0-2), Stadion Dinamo - Bucureşti
Au marcat: Hrvoje Spahija (65), respectiv Harlem-Eddy Gnohere (1), Steliano Filip (41), Paul Anton (60).
Cartonaş roşu: Hamed Kone (FC Voluntari) 90+1.
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/IF)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Ion Căţoi (Bucureşti) - LPF