Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga I: FC Steaua Bucureşti - ASA Târgu Mureş 1-1. S-a cerut demisia lui Radoi

Liga I: FC Steaua Bucureşti - ASA Târgu Mureş 1-1. S-a cerut demisia lui Radoi

15 Aug 2015   •   23:05
Sursa foto: Christian Silva/Intact Images

Echipele FC Steaua Bucureşti şi ASA Târgu Mureş au terminat la egalitate, 1-1 (1-0), într-o partidă din cadrul etapei a 7-a a Ligii I de fotbal, disputată sâmbătă seara pe Arena Naţională din Capitală.

Duelul dintre campioana şi vicecampioana ediţiei trecute de campionat s-a încheiat nedecis, la capătul unui joc echilibrat, în care ambele formaţii puteau obţine victoria.

Steaua a deschis scorul în minutul 32, la capătul unui atac rapid, finalizat de Adi Popa, din pasa lui Gregory Tade.

Steaua - ASA Tg. Mureș 1-0! Înscrie Adi Popa!

Posted by Antena 1 on 15 August 2015

Oaspeţii au restabilit egalitatea în repriza secundă, graţie golului marcat de bosniacul Filip Jazvic, printr-un şut la colţul scurt, mingea trecând printre picioarele portarului Cojocaru (min.56).

Steaua - ASA Tg. Mureș 1-1!Filip Jazvic egalează!

Campioana Steaua rămâne, aşadar, în aşteptarea primei sale victorii pe teren propriu de la debutul acestui sezon, în toate competiţiile în care este angrenată.

Elevii lui Mirel Rădoi se află în acest moment pe locul 5 în Liga I, la egalitate de puncte (10) cu ASA Târgu Mureş, care a urcat pe locul 3 în clasament, graţie golaverajului superior.

FC Steaua Bucureşti - ASA Târgu Mureş 1-1 (1-0), stadion "Arena Naţională" - Bucureşti
Au marcat: Adi Popa (32), respectiv Filip Jazvic (56).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui) şi Aurel Oniţa (Constanţa); arbitru de rezervă: Adrian Cojocaru (Galaţi).
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) - CCA şi Octavian Goga (Braşov) - LPF.