Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Steaua defilează în Liga I: a obţinut a treia victorie consecutivă în 10 zile

Steaua defilează în Liga I: a obţinut a treia victorie consecutivă în 10 zile

25 Feb 2014   •   08:14

Steaua defilează în Liga I, reuşind, luni seară, la Chiajna, a treia victorie în tot atâtea partide jucate în Liga I în 2014.

De această dată, victima campioanei a fost Concordia, echipă învinsă cu 4-1, după ce în urmă cu 10 zile pierduse în Ghencea cu 4-0.

Şi marcatorii au fost aproape aceiaşi ca şi pe 14 februarie, Chipciu ('6) şi Sânmărtean ('17 - penalty) fiind marcatorii celor două goluri cu care Steaua a condus la pauză.

Imediat după reluare, Nicuşor Stanciu a transformat impecabil o lovitură liberă de la 17 metri, iar Piovaccari, intrat la pauză, a înscris pentru 4-0 ('80), după un un-doi cu Adi Popa.

Acelaşi italian a mai scos un penalty, rata de Nicuşor Stanciu, Papasterianos marcând golul de onoare al gazdelor în al treilea minut de prelungiri.

Tot luni seară, ACS Poli Timişoara a câştigat cu 1-0 la Mediaş, iar Ceahlăul şi U Cluj au remizat la Piatra Neamţ, scor 1-1.