Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Tudor, în Giuleşti

Tudor, în Giuleşti

de Marius Mihalcea    |    10 Noi 2010   •   00:00

Preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor (CCA), Vasile Avram, s-a ţinut de cuvânt şi l-a schimbat pe fiul său, arbitrul Marius Avram, de la meciul Rapid - Steaua, din sferturile de finală ale Cupei României. Astfel, partida de joi, din Giuleşti, va fi condusă la centru de Alexandru Tudor (foto), care va fi ajutat de arbitrii-asistenţi Micloş Nagy şi Mircea Orbuleţ.

Arbitru de rezervă a fost desemnat Radu Petrescu, în timp ce observatori vor fi Vasile Avram şi Dumitru Mihalache. Avram junior a fost reţinut de la delegări după ce a luat mai multe decizii greşite la meciul FC Timişoara - FC Vaslui 2-1, din etapa a 14-a a Ligii 1. Şeful CCA i-a reproşat lui Marius Avram în primul rând neacordarea unui penalty pentru timişoreni în minutul 8 al întâlnirii, la faultul în careu comis de portarul vasluienilor, Duşan Kuciak, asupra atacantului gazdelor, Mircea Axinte. În cadrul aceleiaşi dispute, Marius Avram a mai judecat eronat alte două faze, când l-a eliminat nemeritat pe Cânu şi l-a iertat de al doilea "galben" pe Wesley.