Jurnalul.ro Sport Fotbal intern SuperLiga: U Craiova 1948 a bătut pe U Cluj, un jucător a marcat trei goluri

SuperLiga: U Craiova 1948 a bătut pe U Cluj, un jucător a marcat trei goluri

de Redacția Jurnalul    |    08 Apr 2023   •   19:41
Sursa foto: U Cluj

U Craiova 1948 a câștigat sâmbătă, în deplasare, partida cu Universitatea Cluj-Napoca. Un jucător al oltenilor a marcat trei goluri. Partida a făcut parte din etapa a III-a a play out-ului Superligii de fotbal.

U Craiova 1948 s-a împus cu 3-1, toate golurile oltenilor fiind înscrise de mijlocașul Aurelian Chitu în prima repriză. Chitu a marcat în minutele 5, 7 și 27. În minutul 51, fundașul gazdelor Andrei George Miron a fost eliminat de pe teren după ce a primit cartonașul roșu. Gazdele au punctat prin autogolul lui Andre Duarte din minutul 92.

Victoria îi duce pe oaspeți pe primul loc în clasamentul grupei de play out. Oltenii au 26 de puncte, cu două în plus față de Petrolul Ploiești. U Cluj este pe locul 5 în grupă cu 20 de puncte.

Tot sâmbătă, de la ora 20.30, se va disputa partida Farul Constanța-Universitatea Craiova, din play off.