Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Zicu, lăudat de Iancu

Zicu, lăudat de Iancu

de Marius Mihalcea    |    24 Aug 2010   •   00:00

Intrat în minutul 56 în locul lui Curtean, Ianis Zicu (foto) a fost decisiv pentru FC Timişoara în meciul câştigat de echipa sa, scor 2-1, în faţa Victoriei Brăneşti. Ex-dinamovistul a marcat golul victoriei bănăţenilor în minutul 80 cu o execuţie spectaculoasă, foarfecă din şapte metri, iar la final a fost lăudat de patronul grupării de pe Bega, Marian Iancu. "Zicu nu trebuie să aibă presiune, să intre încet, încet în joc şi să fie liniştit. Îl văd neapăsat şi pe teren arată bine. Îmi doresc să demonstreze că n-a pierdut nimic din ce arăta la începutul carierei", a spus Iancu. Zicu este la a doua reuşită în tricoul Timişoarei, după cea din returul cu MyPa, scor 3-3, din turul III preliminar al Europa League.