Jurnalul.ro Sport Fotbal international Champions League: Slavia Praga, aproape de o mare surpriză pe terenul lui Inter

Champions League: Slavia Praga, aproape de o mare surpriză pe terenul lui Inter

17 Sep 2019   •   21:59

Champions League 2019/2020 debutează în această seară cu primele meciuri din faza grupelor. Cele mai interesante partide programate azi sunt Dortmund - Barcelona, cu Ovidiu Hațegan la centru, Napoli - Liverpool și Chelsea - Valencia.

Deocamdată, s-au disputat partidele Inter - Slavia Praga, scor 1-1 și Lyon - Zenit, scor 1-1. În prima partidă, Slavia Praga, la care Nicolae Stanciu a jucat titular, a fost la câteva minute de o mare surpriză, conducând cu 1-0 pe terenul italienilor. Inter a egalat însă în prelungiri, mai exact în minutul 92.

Ultimele două partide ale serii sunt Ajax - Lille și Chelsea – Valencia.