Jurnalul.ro Sport Fotbal international Florin Andone a adus victoria pentru Brighton, în Premier League

Florin Andone a adus victoria pentru Brighton, în Premier League

02 Mar 2019   •   21:10

Internaţionalul român Florin Andone a adus sâmbătă victoria lui Brighton, înscriind unicul gol al meciului de acasă cu lanterna roşie Huddersfield, din etapa a 29-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Atacantul, introdus în minutul 57 în locul lui Glenn Murray, a marcat în minutul 78 cu o lovitură de cap şi a ajuns la cinci goluri pentru Brighton în toate competiţiile. Andone evoluează din vara anului trecut la echipa engleză. Fotbalistul venea după o suspendare de trei meciuri.

Tot sâmbătă, Manchester City s-a impus cu 1-0 la Bournemouth şi a urcat provizoriu pe primul loc. Manchester United a învins-o neaşteptat de greu pe Southampton, 3-2 acasă, cu golul victoriei reuşit în minutul 89.