Jurnalul.ro Sport Fotbal international Hagi, pe făraş: Galata, eliminată din Cupa Turciei şi din Europa!

Hagi, pe făraş: Galata, eliminată din Cupa Turciei şi din Europa!

02 Mar 2011   •   21:56
Sursa foto: /Ajansspor.com

Echipa Galatasaray Istanbul, antrenată de Gheorghe Hagi, avându-l pe fostul stelist Bogdan Stancu titular toate minutele, a ratat, miercuri seară, calificarea în semifinalele Cupei Turciei după ce a remizat, 0-0, pe propriul stadion, cu Gaziantepspor în manşa secundă a sferturilor de finală.

În partida tur, disputată în urmă cu aproximativ o lună, Galata pierduse cu scorul de 3-2, astfel că a ratat şi ultimul obiectiv din acest sezon.

Gazdele întâlnirii de pe "Turk Telekom Arena" au ratat câteva ocazii imense, cea mai mare dintre ele fiind cea irosită în minutele de prelungire de Servet Cetin, care a trimis cu capul în bara transversală din 6 metri!

După cel mai slab sezon din istoria celei mai titrate echipe din Turcia, în care Galata este eliminată din Europa, din Cupa Turciei şi se află doar pe locul 10 în campionat, başkanii clubului ar putea lua decizia de a-l demite pe Hagi din cauză că românul nu le-a adus rezultatele pe care aceştia i le-au cerut.