Jurnalul.ro Sport Fotbal international Marica ar putea ajunge la Juventus, la schimb cu Sissoko!

Marica ar putea ajunge la Juventus, la schimb cu Sissoko!

18 Noi 2010   •   15:27

De altfel, potrivit unei informaţii publicată de Gazzetta dello Sport, la meciul amical pe care România l-a disputat miercuri, la Klagenfurt, împotriva Italiei, scor 1-1,în tribune s-au aflat şi emisari ai clubului torinez, veniţi special pentru a lua notiţe despre evoluţia lui Marica. Şi au avut ce vedea...

Aceeaşi sursă susţine că Juventus ar intenţiona să-l ofere la schimb celor de la Stuttgart pe mijlocaşul malian Mohamed Sissoko.

De asemenea, Gazzetta dello Sport mai scrie că Juventus îi mai are în vedere pe atacanţii Maxi Lopez (Catania), Edin Dzeko (VfL Wolfsburg), Neymar (FC Santos) şi Alberto Gilardino (Fiorentina).

Reprezentativa României a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul amical susţinut, miercuri seară, la Klagenfurt (Austria), în compania selecţionatei similare a Italiei. Golul echipei României a fost marcat, în minutul 34, de Marica, care a deviat mingea şi în proprie poartă, în minutul 80.