Vad ca deja Beckham este erou in Anglia dupa o victorie fara glorie. Hai sa fim seriosi si sa gandim logic. Marele "erou" a facut trei pasi la stanga, trei la dreapta si a dat un gol din lovitura libera. Altceva nu stie, si asta trebuie sa recunoasca englezii. Sa se bucure, dar decent. Iar Beckham cred ca este gata cu fotbalul, a trecut timpul lui. Sa treaca la actorie sau sa incerce ca fotomodel. S-ar descurca mult mai bine. Anglia a castigat cu mult noroc. Daca Ecuador inscria la acea mare ocazie, englezii erau acum acasa. Ecuadorienii au jucat ce stiu. Daca pana acum le-a iesit, de data asta nu a mai mers.
Inca un meci stricat de arbitri: Olanda - Portugalia. A fost macel, dar si "centralul" rus a contribuit. Din cate imi aduc aminte, si nationala Romaniei a avut de suferit din cauza lui. Mai era putin si se juca handbal. Patru eliminari e prea mult la un asemenea nivel, iar daca tot le-a dat, a uitat sa-i dea cartonas rosu si lui Figo. Olanda, per ansamblu, a fost mai buna, dar a pierdut pe mana lui Van Basten. Orice cearta ar fi avut cu Van Nistelrooy, nu era normal sa-si faca o ambitie prosteasca si sa il tina pe banca. Va fi scandal mare in Olanda. Daca ii iesea lui Van Basten, acum era, poate, erou. A pierdut si aproape sigur va fi demis. Portugalia a fost invitata sa joace si chiar a jucat. Cred ca olandezii au tratat meciul prea usor. Este adevarat, au avut si mare ghinion, dar fotbalul se joaca pe goluri. Impresia artistica este doar la gimnastica.