Jurnalul.ro Sport Fotbal international Răzvan Lucescu e din nou în fruntea clasamentului în Grecia

Răzvan Lucescu e din nou în fruntea clasamentului în Grecia

de Redacția Jurnalul    |    03 Apr 2024   •   22:35

PAOK Salonik a câștigat miercuri seara meciul din etapa intermediară a play off-ului Super League, în Grecia. Echipa condusă de Răzvan Lucescu a învins pe teren propriu pe Lamia. PAOK este temporar lider în clasament și poate rămâne și la finalul etapei dacă AEK Atena pierde meciul cu Panathinaikos.

După victoria din etapa trecută, din deplasare, cu Panathinaikos, PAOK a reușit o nouă victorie, în fața echipei clasate pe ultimul loc în play off, Lamia, pe care a învins-o cu 3-1 (1-1).

Martinez a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 7, însă Michailidis a restabilit egalitatea înainte de pauză.

Mijlocașul austriac Stefan Schwab a reușit dubla în minutele 70 și 88 (din penalty) și a adus o victorie confortabilă pentru PAOK, care face 66 de puncte și ar putea rămâne lider după 29 de etape, dacă AEK Atena pierde confruntarea din deplasare cu Panathinaikos.

AEK are acum 65 de puncte și chuar și o remiză ar readuce-o pe primul loc, la egalitate de puncte cu PAOK.