Jurnalul.ro Sport Fotbal international Spania şi Elveţia s-au calificat în finala CE Under-21

Spania şi Elveţia s-au calificat în finala CE Under-21

23 Iun 2011   •   06:35

Echipele Spaniei si Elvetiei s-au calificat in finala Campionatului European de tineret Under-21, care se desfasoara in aceste zile in Danemarca. Ultimul act se va disputa sambata, de la ora 21:45, la Aarhus., informeaza AFP.

Spania a castigat, miercuri, la Viborg, cu scorul de 3-1, dupa prelungiri, in fata nationalei Belarus. Dupa ce Voronkov a deschis scorul in minutul 38, ibericii au intors scorul prin golurile marcate de Adrian Lopez '89, '105 si Jeffren '113.

Cealalta finalista, Elvetia, a invins, la Herning, cu scorul de 1-0, tot dupa prelungiri, formatia Cehiei. Unicul gol al intalnirii a fost reusit de Mehmedi, in minutul 114.

Meciul pentru medaliile de bronz, dintre Belarus si Cehia, va avea loc sambata, de la ora 16:00, la Aalborg.