Jurnalul.ro Sport INTERTOTO: Farul - Lokomotiv Plovdiv 2-1/ Calificarea se joaca

INTERTOTO: Farul - Lokomotiv Plovdiv 2-1/ Calificarea se joaca

de Daniel Stan    |    03 Iul 2006   •   00:00

Dupa ce a trecut lejer in primul tur al Cupei UEFA-Intertoto de macedonenii de la Pobeda Prilep, jucatorii de la Farul Constanta au dat peste un adversar mai incomod, Lokomotiv Plovdiv

Dupa ce a trecut lejer in primul tur al Cupei UEFA-Intertoto de macedonenii de la Pobeda Prilep, jucatorii de la Farul Constanta au dat peste un adversar mai incomod, Lokomotiv Plovdiv, de care au trecut in prima mansa, pe teren propriu, cu scorul de 2-1. Desi au dominat prima repriza, ratand si un penalty prin Gheara, "marinarii" au inscris o singura data, prin Tibor Moldovan (’20 - foto) . Bulgarii au profitat de relaxarea constantenilor si au egalat prin Pandev (’33), iar dupa pauza s-a pastrat acelasi scenariu. Golul victoriei a fost inscris in ultimul minut de joc, prin Apostu, insa returul de sambata, de la Sofia, se anunta dificil. "Jucatorii mei au crezut ca vor castiga la scor si s-au relaxat prea devreme. Puteam avea si 4-0 in prima repriza", a declarat antrenorul Farului, Momcilo Vukotic. Meciul a inceput cu o ora intarziere, din cauza unei furtuni puternice.