Jurnalul.ro Sport LIGA CAMPIONILOR - Real Madrid, eliminată

LIGA CAMPIONILOR - Real Madrid, eliminată

de Marius Mihalcea    |    06 Mar 2008   •   00:00

Pentru al patrulea an consecutiv, Real Madrid ratează prezenţa în sferturile de finală ale celei mai puternice competiţii intercluburi din lume.

Pentru al patrulea an consecutiv, Real Madrid ratează prezenţa în sferturile de finală ale celei mai puternice competiţii intercluburi din lume. Aseară, pe “Santiago Bernabeu”, AS Roma i-a mai administrat campioanei Spaniei o înfrângere cu 2-1, după cea din urmă cu două săptămâni, de pe “Olimpico”, iar Francesco Totti (foto, prim plan) şi compania continuă cursa pentru mult râvnitul trofeu. Chelsea, care a învins-o pe Olympiacos Pireu cu 3-0, goluri marcate încă din prima repriză, şi Schalke, 4-2 cu FC Porto, după prelungiri şi lovituri de la 11 metri, sunt celelalte două echipe care s-au calificat aseară în “sferturi”.