Jurnalul.ro Sport Meci intrerupt din cauza nocturnei

Meci intrerupt din cauza nocturnei

de Daniel Stan    |    29 Oct 2007   •   00:00

Echipa argeşeană a reuşit o spectaculoasă răsturnare de scor impotriva Ceahlăului, după ce moldovenii deschiseseră scorul prin Frunză şi păreau să deţină controlul situaţiei.

Dacia Mioveni - Ceahlăul

Echipa argeşeană a reuşit o spectaculoasă răsturnare de scor impotriva Ceahlăului, după ce moldovenii deschiseseră scorul prin Frunză şi păreau să deţină controlul situaţiei. Partida de la Mioveni a fost intreruptă in minutul 30, după ce instalaţia de nocturnă s-a defectat, dar s-a reluat după circa 25 de minute. Instalaţia de nocturnă s-a oprit in minutul 26, insă meciul a mai continuat incă patru minute. Apoi, din cauza vizibilităţii reduse, in minutul 30, arbitrul a decis oprirea partidei. In momentul intreruperii jocului, scorul era egal, 0-0. Jocul a fost reluat după aproximativ 25 de minute, după ce gazdele au izbutit remedierea defecţiunii.