Jurnalul.ro Sport Mendoza – prost la Steaua, golgheter în Mexic

Mendoza – prost la Steaua, golgheter în Mexic

de Ovidiu Ciutescu    |    03 Noi 2008   •   00:00

Ex-stelistul Andres Mendoza este liderul clasamentului golgheterilor campionatului mexican. Peruanul domină clasamentul marcatorilor cu 10 goluri înscrise în primele 15 etape din acest sezon, informează Agerpres.

Mendoza a reuşit duminică o “triplă” pentru echipa sa, Monarcas Morelia, în partida câştigată cu scorul de 5-2 în faţa formaţiei Chiapas. Peruanul a înscris primul gol din penalty, în minutul 12, marcând apoi de încă două ori după pauză, în minutele 61 şi 67. În vârstă de 30 ani, Andres Augusto Mendoza, a evoluat la Steaua în returul ediţiei trecute din Liga I, despărţindu-se de gruparea din Bulevardul Ghencea la finalul sezonului.