Jurnalul.ro Sport Neluţu Sabău renunţă după ultima etapă!

Neluţu Sabău renunţă după ultima etapă!

10 Mai 2010   •   00:00

Echipa bănăţeană şi-a luat aseară adio de la lupta pentru titlu, iar antrenorul Ioan Ovidiu Sabău (foto) a anunţat că va demisiona imediat după ultima etapă:

"Mai stau două etape şi apoi, indiferent de rezultate, voi pleca de la Timişoara. Decizia e luată şi nu mă voi răzgîndi", a confirmat fostul internaţional după înfrângerea în faţa Gazului. "Dacă e bărbat, să vorbească cu mine! Eu nu am motive să-l dau afară şi nu înţeleg care sunt motivele lui!", a reacţionat patronul Marian Iancu.

Micuţul brazilian al Mediaşului, Eric de Oliveira a făcut spectacol pe stadionul Dan Păltinişanu, fiind aplaudat la scenă deschis de tot stadionul, în minutul 88, când a fost schimbat de antrenorul Cristian Pusztai. În prima repriză, la scorul de 0-0, Cosmin Contra a marcat un gol perfect valabil, dar nevalidat de centralul Adrian Comănescu.