Jurnalul.ro Sport Portar extrema urgenta!

Portar extrema urgenta!

de Ovidiu Ciutescu    |    17 Mai 2007   •   00:00

Grecul Maximiliano Kadijevic, portarul de rezervă al echipei argentiniene Defensores de Belgrano, a cerut, in timpul meciului pe care echipa sa il disputa pentru promovarea in Primera Division B, permisiunea să meargă la toaleta. Inţelegător, arbitrul a oprit disputa căteva minute, timp in care Kadijevic "s-a liniştit la stomac".

Grecul Maximiliano Kadijevic, portarul de rezervă al echipei argentiniene Defensores de Belgrano, a cerut, in timpul meciului pe care echipa sa il disputa pentru promovarea in Primera Division B, permisiunea să meargă la baie. Inţelegător, arbitrul a oprit disputa căteva minute, timp in care Kadijevic "s-a liniştit la stomac".

Un spectator prezent la partida pierdută de Belgramo cu 2-0 in faţa Sarmiento de Junin spune: "Maximiliano i-a spus arbitrului că ceva i-a făcut rău la stomac, probabil un suc", notează actualidad.terra.es.