Jurnalul.ro Sport Premierele romanilor

Premierele romanilor

09 Feb 2004   •   00:00

Marius Niculae a marcat dupa 367 de zile, Ganea a spart gheata in Premier League, iar Ladislau Boloni a fost invins pentru prima data acasa. Niculae a intrat pe teren in minutul 52 si a egalat la 2. "Dupa calvarul prin care a trecut, lui Niculae a inceput sa-i suranda norocul", scrie "O Jogo". Precedenta reusita a atacantului a fost la data de 5 februarie 2003, la meciul cu Academica Coimbra.
Ganea a anulat reusita lui Bergkamp din minutul 9. Pentru ca s-a indreptat catre tribune pentru a sarbatori, Ganea s-a ales cu un "galben".
Rennes a pierdut acasa, dupa ce etapa trecuta castigase in premiera, "afara", 2-0 la Guingamp. (Delia Gomoescu)