Timisoara a venit in Giulesti cu o echipa experimentala, cativa jucatori anonimi si fara pretentii.
Panduru a sacrificat totul pentru meciul de etapa viitoare, cu Dinamo. Modul cum s-au prezentat banatenii la Bucuresti a fost doar un afis pentru confruntarea cu echipa lui Andone, un razboi asteptat de un intreg oras. DETASARE. âLupta pentru locul 3 devenise interesanta, dar acum ne-am detasat. Astazi a fost ziua lui Badoi, Ilyes si Rada", a declarat Hizo dupa meci, vizibil satisfacut. Cele doua succese legate, la Ploiesti si cu âPoli", l-au transformat pe âDulau" intr-un om linistit, departe de tensiunea saptamanilor precedente. In pofida victoriei, presedintele Ioan Becali ramane nehotarat: âVoi vedea dupa urmatoarele trei etape daca mai stau la Rapid!", a anuntat el.