Jurnalul.ro Sport Spania - Ramos, in spital

Spania - Ramos, in spital

de Vlad Ionescu    |    02 Mar 2007   •   00:00

Meciul dintre Betis Sevilla si FC Sevilla din mansa secunda a sferturilor de finala ale Cupei Spaniei a fost suspendat in minutul 58, la scorul de 0-1, dupa ce antrenorul oaspetilor, Juande Ramos, a fost lovit in cap cu o sticla aruncata din tribuna.

AMNEZIE. Antrenorul Sevillei nu si-a mai adus aminte nimic din ce s-a intamplat dupa pauza

Incidentul s-a petrecut in minutul 57, imediat dupa ce Kanoute reusise sa deschida scorul. Antrenorul si-a pierdut cunostinta, fiind dus cu targa la vestiare, dupa care a fost transportat la spital, unde a fost vizitat chiar de presedintele lui Betis, Pepe Leon. El a suferit un traumatism cranian care i-a afectat zona occipitala dreapta. Ieri-dimineata, medicii au constatat ca tehnicianul nu are probleme la nivel neurologic, permitandu-i sa plece acasa. Federatia Spaniola va decide daca meciul se va relua din minutul 58 sau va omologa rezultatul inregistrat in acel moment, iar clubul Betis risca sa-i fie suspendat terenul pana la 12 meciuri.