Jurnalul.ro Sport Sporturi Cupa Ligii Adeplast. ACS Poli Timişoara s-a calificat în sferturi, după ce a învins-o pe Petrolul Ploieşti

09 Sep 2015   •   21:10
Sursa foto: pressalert.ro

ACS Poli Timişoara s-a calificat, miercuri seara, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast la fotbal, după ce a învins-o pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 1-0 (0-0), pe teren propriu, într-o partidă din primul tur al competiţiei.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Robert Elek (68), care a reluat în plasă mingea respinsă de portarul Pecanha, la mingea trimisă de Hernandez. Oaspeţii au protestat, acuzând o presupusă poziţie de ofsaid la Elek.

În sferturi au intrat direct Steaua Bucureşti, deţinătoarea trofeului, şi ASA Tg. Mureş, finalista ediţiei trecute, iar miercuri s-a mai calificat Concordia Chiajna, după 3-0 cu FC Botoşani.

ACS Poli Timişoara - FC Petrolul Ploieşti 1-0 (0-0), Stadion ''Dan Păltinişanu'' - Timişoara
A marcat: Robert Elek (68).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Stelian Slabu (Braşov), Gabriel Stroe (Bucureşti); arbitru de rezervă: Florin Miron (Bucureşti)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) - CCA, Valer Şulea (Braşov) - CCA

Sursa: Agerpres