![138929-20100509113842012.jpg](/usr/imagini/2010/11/23//138929-20100509113842012.jpg)
"Este o decizie bună a ATP-ului pentru turneul de la Bucureşti. Aprilie e o perioadă mai bună pentru toată lumea, deoarece disputarea turneului în septembrie mai mult încurca jucătorii români, care veneau să joace pe zgură în plin sezon de hard. E clar mult mai bine pentru noi", a spus Hănescu.
"E o veste bună pe care o anticipam, mai ales că e în plin sezon de zgură. Ne dezavantaja faptul că jucam o saptămână pe zgură, când toată lumea era doar pe hard. Acum, turneul a intrat într-adevăr în circuitul turneelor de zgură şi ne ajută mult pe noi, românii", a precizat şi Tecău.