Jurnalul.ro Sport Sporturi Rapid Bucureşti învinsă de FTC Budapesta în Liga Campionilor

Rapid Bucureşti învinsă de FTC Budapesta în Liga Campionilor

de Redacția Jurnalul    |    04 Feb 2024   •   20:02
Sursa foto: Handbal Rapid București

După o primă repriză de slabă calitate, echipa de handbal feminin Rapid Bucureşti a pierdut duminică, pe teren propriu, meciul cu FTC Budapesta, cu 20-23 (11-16), în partida din etapa a 12-a, din grupa B a Ligii Campionilor. Rezultatul o plasează pe Rapid în afara locurilor de play-off.

Feroviarele au făcut o primă repriză slabă, în care au jucat de la egal la egal până la 8-8. Oaspetele s-au desprins și au condus la pauză cu 5 goluri, handicap pe care gazdele nu au mai reușit să- recupereze în partea secundă.

Janjusevic a marcat de 7 ori pentru Rapid, în timp ce Bolk, cu 8 goluri, a fost cea mai bună marcatoare a lui Ferencvaros.

Rapid Bucureşti este pe locul 7, în Grupa B, după 12 meciuri, cu 7 puncte, și va juca etapa viitoare, penultima, în deplasare, cu MKS Lubin, pe 10 februarie.