Jurnalul.ro Sport STEAUA / Remiză cu Slovan

STEAUA / Remiză cu Slovan

04 Feb 2009   •   00:00

Trupa lui Marius Lăcătuş a remizat aseară, 1-1 (1-0), împotriva liderului la zi din campionatul slovac, Slovan Bratislava, în primul meci amical disputat la Belek, în Turcia.

Golul roş-albaştrilor a fost reuşit de George Ogăraru (’29), care a transformat un penalty obţinut de grecul Pantelis Kapetanos. Slovacii au egalat în minutul 87, prin Meszaros. Lăcătuş a început întâlnirea de ieri în următoarea formulă: Cernea – Ogăraru, D. Goian, Ghionea, Rada – Ov. Petre – Nicoliţă, Dayro Moreno, Toja, Semedo – Kapetanos. După pauză, în echipa stelistă au mai intrat Zapata, Lovin, Tiago Gomes, Bogdan Stancu, Ochiroşii, Eugen Baciu, Filip, Tudose şi Petre Marin. La jocul de ieri a asistat şi patronul Gigi Becali, care va asista şi la următoarea partidă de verificare, programată vineri de la ora 16:00, împotriva croaţilor de la Hajduk Split. "Secundul" Massimo Pedrazzini şi fundaşul George Ogăraru şi-au sărbătorit ieri zilele de naştere, italianul împlinind 51 de ani, iar internaţionalul Stelei 29.