Cea de-a treia fetiță din Brașov intoxicată după ce mama ei a spălat-o cu o substanță extrem de periculoasă a murit, în această dimineață, la spital. Medicii nu au mai putut s-o salveze nici pe ea.
Decesul copilului s-a produs la două zile după ce și cele două surioare ale sale au murit din aceeași cauză, informează Antena3.
Cei mici fuseseră spălați pe cap de mama lor pentru a scăpa de păduchi. Femeia a utilizat tomoxan nediluat, o substanță despre care specialiștii spun că este extrem de periculoasă pentru om, chiar și diluată.