Mai multi ambasadori acreditati in Coreea de Sud se pregatesc sa sustina un spectacol cu public.
Public care va avea ocazia sa asculte cateva dintre melodiile traditionale locale, cantate intr-o autentica limba coreeana. Printre protagonistii cu rang de diplomat se afla si trimisul special al Romaniei, Valeriu Arteni, care, pana acum, nu a lipsit de la nici o repetitie. Ambasadorii s-au adunat regulat in ultima vreme pentru a invata sa cante folk coreean. Repetitiile au loc intr-o sala special amenajata si bine pazita din centrul comercial al Seului, iar urmatorul spectacol a fost deja anuntat pentru sfarsitul lui februarie.