Bucureştenii renunţă la vot în favoarea unei minivacanţe la munte!
Drumul spre munte a fost luat ieri cu asalt de bucureştenii. Nici măcar mult trâmbiţatul vot sau aglomeraţia obişnuită pentru sfârşitul de săptămână nu i-a ţinut pe la casele lor. În plus, minivacanţă de trei zile nu strică nimănui.
Potrivit Infotrafic, 14. 982 de maşini au circulat ieri pe ruta Bucureşti – Braşov. Aglomeraţie mare a fost şi pe ruta Arcul de Triumf – Băneasa, unde s-a aşteptat minute bune în maşini. Concluzia? Bucureştenii renunţă la vot în favoarea unei minivacanţe!