Jurnalul.ro Ştiri Observator Se întâmplă în România: Arbitru fugărit şi bătut pe teren de jucători!

Se întâmplă în România: Arbitru fugărit şi bătut pe teren de jucători!

29 Oct 2012   •   09:57

Un arbitru a fost alergat şi bătut pe teren la un meci de fotbal din România. Totul s-a petrecut la partida dintre CSM Olteniţa şi Viitorul Soldanu, meci din liga a cincea. Momentele incredibile s-au petrecut în a doua repriză, minutul 50 mai exact, la scorul de 5-1 pentru gazde. Arbitrul Ionel Duţă a acordat al doilea cartonaş galben unui jucător de la Viitorul Soldanu, pentru proteste.

Conform olteniteanu.ro, jucătorii de la Viitorul au devenit extrem de nervoşi şi au început să-l înjure pe central. Imediat, întreg scandalul a degenerat. Cel eliminat l-a fugărit pe Duţă pe tot terenul, l-a prins la una dintre porţi şi a început să-i care pumni.

Arbitrul a fost scăpat din mâinile agresorului de ceilalţi fotbalişti aflaţi pe teren. Imediat, Ionel Duţă a fluierat finalul partidei.