Radu Mazăre a declarat că se va gândi în Brazilia dacă va candida la preşedinţia partidului, urmând să ia o decizie în acest sens cu numai câteva zile înainte de congres.
"Nu au putut să mute cei din Brazilia carnavalul având în vedere că este Congresul PSD. Este timp să-mi depun candidatura. Chestiunile tehnice nu le-am discutat, o să-mi las toate actele şi dacă mă hotărăsc dau un telefon şi le depun", a declarat Mazăre.
Întrebat pe cine ar vedea la şefia PSD, Mazăre a răspuns că el ar fi o soluţie bună. "Pe mine mă văd, dar nu m-am hotărât încă dacă o să candidez sau nu. În Brazilia voi avea timp să mă gândesc".
El a mai spus că singurul reyultat produs de discursurile principalilor lideri PSD de la Consiliul Naţional, a fost plictisul. "Dacă m-am plictisit înseamnă că nu m-a convins niciunul", a spus Mazăre.
Mediafax