Locuitorii din Vama Veche şi 2 Mai au ieşit în stradă să-i înjure pe americanii de la Chevron. Primăria va contesta in instanţă acordurile obţinute
Ministerul Mediului recunoaşte: Chevron n-are niciun acord de mediu în vigoare, dar i-ar trebui pentru forajele de explorare
Borbely face pe îngrijoratul: Nu o să semnez acordul de mediu pentru Chevron până nu o să fiu convins că exploatarea nu e dăunătoare
Elevul Paul dintr-a unşpea, scânteia de la Bârlad. Conştiinţa civică se naşte pe străzile pline de noroi
Guvernul extinde acordul cu Chevron. În plin scandal privind riscurile de mediu, Guvernul a aprobat acordurile petroliere pentru trei perimetre în Dobrogea
LIVE VIDEO: Revoluţia începe pe şist: MII de oameni au protestat împotriva exploatării gazelor de şist. Citeşte Proclamaţia de la Bârlad