Dupa ce a strans fonduri pentru bolnavii de leucemie, Andreea Marin a mai initiat o campanie umanitara de-o amploare fara precedent, realizata in colaborare cu Televiziunea Romana.
![]() |
NOROC. Andreea Marin a fost in Thailanda cu cateva luni inainte de cutremur
|
Sub motto-ul "Un tsunami pe care il putem opri", campania "Zambeste pentru Asia" aduna fonduri pentru oamenii ale caror vieti au fost distruse in urma dezastrului.
Iata ce spune Andreea Marin in proiectul sau: "Un colt de Rai pe pamant ti-a zambit si a asteptat cu bratele deschise sa-i fii oaspete: Thailanda. Televiziunea Romana a adus, de curand, in casa ta stralucirea unui taram de vis, prin documentarul realizat de Andreea Marin si Calin Vrabie - "Thailanda, Academia de Turism". Acum insa, Asia e inlacrimata. Nu-i intoarce spatele. Esti om, arata ca iti pasa! Pune umarul spre a reconstrui lumea in care traiesti! Asia ti-a zambit. Zambeste-i!".