Jurnalul.ro Vechiul site Old site Arhiva Jurnalul Arhiva Jurnalul Red Bull X-Fighters se întoarce în SUA

Red Bull X-Fighters se întoarce în SUA

de TopGear    |    07 Mai 2012   •   21:00

Prima etapa din sezonul 2012 s-a desfașurat in Dubai, iar caștigatorul a fost Levi Sherwood. Acesta va fi favorit și in cadrul etapei care se va organiza pe cel mai mare traseu din istoria Red Bull X-Fighters, cu cele mai mari sarituri, in California de Sud. Astfel, cei mai buni rideri de Freestyle Motocross se vor intalni pe 12 mai, iar Sherwood va incerca sa iși mareasca avantajul in varful clasamentului dupa victoria obținuta luna trecuta. Spaniolul Dany Torres - care a terminat cursa pe locul opt - și norvegianul Andre Villa - care a fost pe locul cinci in clasamentul final - se vor stradui sa reintre in lupta pentru titlu. Australianul Rob Adelberg, cel ...Citeste articolul complet in TopGear