Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Voluntari a câştigat barajul cu UTA Bătrâna Doamnă şi rămâne în Liga 1

FC Voluntari a câştigat barajul cu UTA Bătrâna Doamnă şi rămâne în Liga 1

12 Iun 2016   •   15:33
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Echipa FC Voluntari a câştigat, duminică, barajul cu UTA Bătrâna Doamnă Arad şi va juca în sezonul viitor tot în Liga I de fotbal.

După victoria cu 3-0 (2-0), din tur, de pe stadionul stadion "Anghel Iordănescu" - Voluntari, echipa din Arad a reuşit, duminică, doar o victorie la limită, cu scorul de 1-0 (0-0).

Unicul gol al gazdelor a fost înscris de Ciprian Rus, în min 88.

De remarcat faptul că meciul a fost amânat cu 25 de minute, pentru scoaterea apei de pe teren, în urma ploilor de la Arad.

În prima partidă, golurile au fost semnate de Mihai Voduţ (minutul 27), Alexandru Tudorie (44) şi Adrian Bălan (79).