Baletul Operei Naționale București, în deschiderea Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu – ediţia 30
Cadastrare finalizată a terenurilor şi plajelor administrate de Administraţia Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării
Concurenţii Insula Iubirii vizitează resortul în care partenerii lor vor locui alături de ispite. „Mi s-au părut niste feline care aşteptau sa devoreze prada!”
Edi Iordănescu, replică DURĂ pentru Gică Popescu: „Atacurile nejustificate și lipsa de respect nu vor fi tolerate”
Victor Drăgușin, primar Alexandria: "Am digitalizat relația cu cetățeanul. Dacă tot iei banul omului, ajută-l să nu mai piardă timpul"
Ivan Bogdan-Gruia ministrul Digitalizării: " Modul în care statul se raportează la cetățeni și companii trebuie să fie foarte accesibil"
Primul om din lume care a ajuns la o avere de peste 700 de miliarde de dolari. Ar putea deveni primul trilionar din istorie
Pe câmpul de luptă al justiției: „soldatul Kovesi” și victoria sistemului asupra legiiCiprian Demeter
Nu toată lumea culturală e de stânga: de la Steve McQueen și Ronald Reagan la Vestul „sălbatic”Ionuț Bălan