Jurnalul.ro Fun Adrian Mutu: Fiorentina va juca în Champions League

Adrian Mutu: Fiorentina va juca în Champions League

de Ovidiu Ciutescu    |    14 Apr 2008   •   00:00

Atacantul Fiorentinei, Adrian Mutu, a declarat după meciul pierdut cu Inter, scor 0-2, că echipa din Milano a evoluat mai bine, dar formaţia sa va reuşi să obţină locul 4 în clasament, pentru a ajunge în Champions League, informează Fiorentina.it.

SIGUR PE EL. "Chiar dacă am pierdut, am evoluat destul de bine. Adversarii noştri au marcat în urma unor greşeli pe care le-am făcut. Inter a fost mai puternică în repriza secundă, au fost mai buni din punct de vedere fizic. Trebuie să facem tot posibilul să obţinem rezultate mai bune în deplasare. Nouă nu ne-a lipsit personalitatea, suntem pe drumul cel bun. Mai avem puţin pînă în Liga Campionilor, încă cinci meciuri, şi sper să ne păstrăm pe locul 4", a declarat Adrian Mutu. Întrebat ce planuri are pentru viitor, Mutu a afirmat că se simte foarte bine la echipa din Florenţa şi nu se gîndeşte să plece din vară. Atacantul român a fost integralist la Fiorentina, în timp ce Cristian Chivu a fost introdus pe teren la gazde în minutul 72 al meciului de duminică. Internazionale a cîştigat cu 2-0 prin golurile reuşite de Cambiasso (55) şi Balotelli (62).

Clasament: 1. Inter 75p (33j), 2. AS Roma 71 (33j), 3. Juventus 61p (32j), 4. Fiorentina 56p (33j), 5. AC Milan 52p (33j), 6. Sampdoria 52p (33j).