Cel mai tare joc de fotbal
Fifa a fost ani intregi singurul joc ce a contat pe piata jocurilor de fotbal. Ei bine, cineva vine tare din urma. Criticii spun despre Pro Evolution Soccer 3 ca este cel mai bun joc de fotbal al tuturor timpurilor. Pana acum, putea fi jucat numai pe Playstation, insa creatorii sa-i au anuntat ca la toamna va aparea varianta imbunatatita, pentru PC-uri. Spre deosebire de FIFA, totul este foarte realist: jucatorii scapa din cand in cand mingea de sub control, dribling-urile sunt variate si spectaculoase. Intrarile prin alunecare sunt foarte greu de efectuat pentru ca arbitrul fluiera imediat fault daca ai atins adversarul âla glezna".