La Targul Martisorului, care s-a deschis ieri la Muzeul Taranului Roman, participa circa 180 de mesteri si artisti plastici din Bucuresti si majoritatea zonelor etnografice ale tarii, care propun amatorilor o gama din cele mai originale martisoare. Pe perioada Targului Martisorului (25 februarie-1 martie), in Atelierul de Creativitate a muzeului, copiii au posibilitatea sa impleteasca snururi bicolore, sa confectioneze martisoare zilnic intre orele 10:00 si 12:00.