Jurnalul.ro Sport 1-1 cu Red Bull Salzburg

1-1 cu Red Bull Salzburg

27 Ian 2010   •   00:00

După 0-1 în meciul-şcoală susţinut împotriva lui Şahtior Doneţk, Steaua a remizat ieri, în Antalya, scor 1-1, cu austriecii de la Red Bull Salzburg. Roş-albaştrii au marcat prin Bogdan Stancu ('23), dar austriecii au fost egalaţi în minutul 62, prin Afolabi.

Stoichiţă a început cu următorul "11": Tătăruşanu - P. Marin, E. Baciu, Jelev, Emeghara - Szekely, Pleşan, Nicoliţă - Surdu, B. Stancu. Banderola de căpitan a fost purtată de Petre Marin. Pe parcursul meciului au mai evoluat Tudose (care l-a înlocuit în minutul 9 pe Jelev, accidentat), Kapetanos, Tănase, Golanski, Bicfalvi, Năstăsie, Tudela şi An. Ionescu.