Jurnalul.ro Sport Acelaşi crunt ghinion al ilfovenilor

Acelaşi crunt ghinion al ilfovenilor

de Daniel Stan    |    09 Apr 2009   •   00:00
Sursa foto: David Pasaris/Agerpres

Cu FC Timişoara, Otopeniul a avut 2-0, însă oaspeţii au egalat în final. Ieri, scenariul aproape s-a repetat: ilfovenii au întors de la 0-1, însă, în prelungiri, braşovenii au reuşit o "remiză" nesperată.

Cu antrenorul principal, Răzvan Lucescu, exilat în tribună, în urma evenimentelor din timpul meciului cu Gaz Metan Mediaş, braşovenii au început dezinvolt jocul de la Ploieşti, cu CS Otopeni. Romeo Surdu a făcut ce a vrut cu defensiva unei echipe surprinse, însă fostul atacant al Stelei s-a jucat cu ocaziile. Au mai ratat Măldărăşanu şi Cătălin Munteanu, însă ultimul a reuşit totuşi golul de 0-1. Din acest moment, Otopeniul a început să dea semne de viaţă, chiar dacă nu foarte periculos. De la cabine au ieşit însă alte echipe. Braşovenii păreau mulţumiţi de scor, lucru care li s-a întors împotrivă. Mai întâi, Abrudan a deviat nefericit în propria poartă, apoi Liviu Ganea l-a învins pe Coman cu o lovitură de cap. În prelungiri, Abrudan a egalat pentru braşoveni, spre disperarea lui Liviu Ciubotariu, tehnicianul ghinionist al gazdelor.