Veşti bune pentru Steaua. Echipa lui Adi Mutu a fost practic inexistentă pe “Olimpico”, unde a încasat trei goluri de la Lazio.
Veşti bune pentru Steaua. Echipa lui Adi Mutu a fost practic inexistentă pe “Olimpico”, unde a încasat trei goluri de la Lazio.
Cu mai puţin de o săptămână înaintea întâlnirii cu Steaua din Liga Campionilor, Fiorentina a fost spulberată de Lazio, 0-3 pe “Olimpico”, în etapa a 4-a din Serie A. Adi Mutu a fost titular la formaţia “viola” însă, potrivit presei italiene, s-a remarcat că românul a făcut parte din echipă doar în momentul înlocuirii sale. “Mutu a ieşit cu un sfert de oră înainte de finalul meciului. A fost unicul moment al jocului în care ne-am dat seama de prezenţa lui”, a scris site-ul Sport Mediaset, care i-a acordat jucătorului nota 4,5. În schimb, Radu Ştefan a fost integralist la Lazio, evoluţia sa fiind apreciată drept foarte bună.