Jurnalul.ro Sport Apel respins în "cazul Bricheta”

Apel respins în "cazul Bricheta”

09 Apr 2008   •   00:00

După o grămadă de ore de judecată, pe parcursul a două zile, Comisia de Apel a FRF a respins apelul introdus de Rapid, la decizia de omologare la masa verde a meciului Rapid – Steaua, întrerupt în minutul 73, după ce o brichetă l-a lovit pe arbitrul Alexandru Deaconu. Astfel, meciul rămâne 3-0 pentru Steaua! Rapid mai are o singură cale de atac: Curtea de Arfitraj Federal.• Liga 1, etapa 28 - Rezultate

Liga 1, etapa 28 - Rezultate

"U” Cluj – U Craiova 0-2
Au marcat: Goga (min. 19), Băd (min 67)

FC Vaslui – Ceahlăul 0-1
A marcat: Cernoch (min. 24)

Oţelul – Poli Timişoara 3-1
Au marcat: Viglianti (min. 8), Deac (min. 37), D. Stan (min. 82)/ Arm. Karamian (min. 90+2)

Acum se joacă: Dacia Mioveni – Gloria Buzău
De la 20:30 se joacă Dinamo – Pandurii şI Rapid – Poli Iaşi