Jurnalul.ro Sport Au scăpat uşor

Au scăpat uşor

02 Oct 2009   •   00:00

Trupa lui Antonio Conceicao a fost făcută groggy în prima repriză, doar imprecizia olandezilor făcând ca scorul să nu ia proporţii.

Clujenii au început prost meciul, primind gol în minutul 9, autor Bakkal, au încercat să reintre în meci, însă olandezii puteau duce scorul spre umilinţă. Norocul lor a fost portarul Nuno Claro şi imprecizia lui Lazovici, Afelay sau Toivonen. A rămas doar 1-0, iar oficialii clujenii susţin, fără temei totuşi, că se putea termina remiză. "Ne-am revenit în repriza secundă şi nu sunt mulţumit de rezultat.

Puteam egala", a declarat antrenorul Antonio Conecicao. "Un rezultat de egalitate era mai echitabil", a precizat şi preşedintele Iuliu Mureşan.