Jurnalul.ro Sport Chelsea!

Chelsea!

15 Apr 2009   •   00:00

Meci nebun pe "Stamford Bridge"! Trupa lui Guus Hiddink a trecut prin toate chinurile iadului până să obţină o calificare pe care părea să şi-o fi acontat deja după manşa tur, când s-a impus în fieful "cormoranilor" cu 3-1.

"The Reds", chiar şi fără căpitanul Steven Gerrard conduceau după jumătate de ceas cu 2-0 şi mai aveau nevoie de un singur gol pentru a în-clina balanţa în favoarea lor. Ce a urmat? Chelsea s-a trezit în partea secundă, a punctat de trei ori şi a închis meciul. Ba nu! Liverpool a mai avut o tresărire de orgoliu. Două goluri în trei minute, 4-3 pentru echipa din oraşul Beatles-ilor şi încă şapte minute pentru golul cinci. Care, din păcate, n-a mai venit. A înscris însă Chelsea, care merge în semifinale!