Jurnalul.ro Sport Chivu, eliminat din Ligă

Chivu, eliminat din Ligă

de Jurnalul National    |    13 Mar 2008   •   00:00

Inter Milano a fost eliminată din Liga Campionilor după o dublă înfrângere în faţa lui Liverpool, 0-2 în tur şi 0-1 în retur. Singurul gol al partidei din manşa secundă a optimilor a fost marcat de Fernando Torres, în minutul 63.

Inter Milano a fost eliminată din Liga Campionilor după o dublă înfrângere în faţa lui Liverpool, 0-2 în tur şi 0-1 în retur. Singurul gol al partidei din manşa secundă a optimilor a fost marcat de Fernando Torres, în minutul 63. Revenit după o accidentare la umăr, Cristi Chivu a fost integralist la Inter şi a primit un cartonaş galben în minutul 85. După meci, antre­no­rul Roberto Mancini a anun­ţat că va părăsi pe Inter la finalul sezonului.