Mijlocaşul Răzvan Cociş a fost prezentat oficial, miercuri, de FC Timişoara, club pentru care va evolua până la finalul acestui sezon. "Timişoara este o echipă puternică, cu obiective îndrăzneţe şi mă bucur foarte mult că am posibilitatea să revin în circuit după o pauză de aproximativ trei luni. Le-am cerut impresarilor să îmi găsească un club din străinătate, au fost câteva posibilităţi, dar din păcate nu s-au concretizat. Mi-aş dori foarte mult să evoluez în ţările cu un fotbal puternic. Totuşi, tentaţia de a juca în Liga Campionilor, chiar şi cu o echipă românească, m-ar putea ţine la Timişoara. Suntem la trei puncte de lider, avem şanse bune în campionat", a spus Cociş.