Derby-ul din Banie s-a incheiat nedecis, dar cu multi nervi si cu trei eliminari.
VICENTIU NEAGOE - Craiova
FELICITARI. Imediat dupa incheierea jocului, presedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica s-a referit direct la cucerirea titlului de catre Dinamo. "Ii felicit pentru castigarea campionatului. Adevarata valoare se va vedea in cupele europene, pentru ca am inteles ca vor sa intre in grupele Ligii Campionilor. Au valoare pentru asa ceva".
Badea: "Cea mai trista zi din viata mea!"
Presedintele Universitatii Craiova, Pavel Badea, s-a retras ieri oficial din activitatea de jucator. Introdus pe teren in minutul 69, el i-a oferit o pasa de senzatie lui Lutu, pentru golul egalizator. "Cand m-a bagat, Mircea Rednic mi-a spus sa fac orice pentru egalare". Dupa un tur de onoare al stadionului, in ovatiile fanilor, Badea a concluzionat: "Aceasta este, de departe, cea mai trista zi din viata mea!". El a primit din partea colegilor o carte postala, cu chipul lui, pe care au fost asternute autografele tuturor jucatorilor si conducatorilor.