Jurnalul.ro Sport Dinamo a învins Coreea de Nord cu 2-1

Dinamo a învins Coreea de Nord cu 2-1

de Ionut Paduraru    |    07 Feb 2010   •   00:00

În al şaselea amical disputat în Antalya, Dinamo a învins cu 2-1 naţionala Coreei de Nord, echipă calificată la turneul final al Campionatului Mondial din Africa de Sud. Roş-albii au deschis scorul în minutul 14, când Claudiu Niculescu a transformat un penalty obţinut uşor de Torje. Coreenii au egalat în minutul 31, cu un şut din interiorul careului.

În prima repriză, "câinii" au mai avut un gol anulat pentru ofsaid şi o bară a nou-venitului Leonardo. Molinero a adus victoria dinamoviătilor ân minutul 90, cu un şut la vinclu. Antrenorul Cornel Ţălnar i-a folosit în prima repriză pe: Dolha - Molinero, D. Grigore, Goian, Leonardo - Torje, Mărgăritescu, Boştină, Ad. Cristea - Niculescu, A. Cristea. După pauză au mai jucat Cr. Munteanu, Pulhac, Scarlatache, Zicu, Marius Niculae, Djakaridja Kone, L. Ganea şi Alexe.